XVI Spotkanie na Kasprowym Wierchu w intencji przyszłych pokoleń

Kasprowy-57

Pierwsze Spotkanie Przyjaciół na Kasprowym Wierchu odbyło się w 2007 roku. Od tamtego czasu, tylko raz, coroczne wydarzeni musiało zostać odwołane. W niedzielę 21 kwietnie po raz szesnasty narciarze, taternicy, zakopiańczycy i wszyscy miłośnicy gór spotkają się na szczycie „Świętej Góry” w niezwykle ważnej intencji. W intencji przyszłych pokoleń.

Tradycja wiosennych spotkań na Kasprowym Wierchu jest już bardzo długa i bogata. Na szczycie Kasprowego Wierchu, podczas mszy świętej, z ludźmi gór modlili się już prezydenci Rzeczpospolitej, czy ambasadorzy i konsulowie sąsiednich krajów. Społeczność, która trwa wokół „Świętej Góry” tworzą jednak przede wszystkim ludzie o jasnych sercach. Otwartych, pełnych serdeczności, uwagi i szacunku. Ludzie, którzy potrafią pięknie opowiadać, ale też są doskonałymi słuchaczami. Coroczne spotkania to dla nich okazja do wymiany myśli, wspomnień, ale przede wszystkim ciepła i przyjaźni, które dają energię na mierzenie się z codziennością.

Wspomniana energia nigdy nie trafia w próżnię. Zabierając okruchy dobra z Kasprowego Wierchu, dzielimy się nimi z otoczeniem i zmieniamy je na lepsze. – Dlatego co roku spotykamy się w wybranej intencji – tłumaczy inicjator i organizator spotkań Rafał Sonik. – W tym roku będzie ona niezwykle ważna, bo będzie nią los przyszłych pokoleń. Tych, które przyjdą po nas i będą mierzyć się z wyzwaniami, które jeszcze niedawno trudno nam było sobie wyobrazić.

Dzieci i młodzież, które wchodzą obecnie w dorosłość będą musiały sprostać skutkom wojny w Ukrainie, czy konfliktu Izraela z Palestyną, staną twarzą w twarz z przyspieszającymi zmianami klimatu, rosnącym zjawiskiem hejtu oraz konsekwencjami rozwoju sztucznej inteligencji, która całkowicie zmieni naszą rzeczywistość. Warto pokazać im, że w tej konfrontacji z szybko zmieniającym się światem nie są sami.

XVI Spotkanie na Kasprowym Wierchu zaplanowano w tym roku na 21 kwietnia. Organizatorzy już wkrótce podadzą więcej szczegółów.

Scroll to Top