#CzystaPolska #odTATRpoBAŁTYK

W 2021 roku zorganizowaliśmy wielkie sprzątanie Polski od Tatr po Bałtyk! Bezpłatnie wysyłaliśmy tysiące pakietów do sprzątania chętnym wolontariuszom, którzy przywrócili blask swojemu najbliższemu otoczeniu!

Śmieci wyrzucane przez turystów w parkach narodowych oraz w najpiękniejszych rejonach Polski to rażący widok. Zdecydowanie większy problem stanowią jednak odpady wyrzucane przez ludzi w miejscach mniej turystycznych. W małych zagajnikach, nad brzegami rzek i jezior, na poboczach dróg. Czasem nie zwracamy na nie uwagi, w niektórych miejscach nawet się do nich przyzwyczajamy, a tymczasem stanowią one takie samo zagrożenie dla Ziemi, jak te pozostawione w Tatrach, czy nad Bałtykiem.

Misją Stowarzyszenia Czysta Polska jest edukacja oraz zmiana przyzwyczajeń Polaków. Wszystkich, a nie tylko tych odwiedzających Tatrzański Park Narodowy, czy spędzających urlop nad morzem. Dlatego po raz pierwszy wspólnie sprzątaliśmy cały kraj. Każdy mógł zarejestrować się jako wolontariusz i otrzymać od nas pakiet startowy, dzięki któremu posprzątał swoje najbliższe otoczenie, przywracając mu blask! Partnerami projektu były firmy InPost i Jan Niezbędny, które dostarczyły do domów uczestników akcji blisko 5000 pakietów.

Nasi Partnerzy

Partnerami projektu #CzystaPolska #odTATRpoBAŁTYK zostały firmy Rekopol, InPost oraz Jan Niezbędny, które dostarczały do Waszych domów pakiety umożliwiające posprzątanie swojej okolicy.

Razem dla dobra Planety!

rekopol-czysty-baltyk
InPost logotypy na stronę Czytej Polski
Jan-Niezbedny-logo-Stowarzyszenie-Czysta-Polska
Dołącz do nas!

Zostań Wolontariuszką, Wolontariuszem

Jeśli chcesz pomóc nam sprzątać Polskę napisz do nas: wolontariusze@czystapolska.org.pl

sprzątanie, Stowarzyszenie Czysta Polska
Scroll to Top