CZYSTY BAŁTYK

Na kolejne sprzątanie bałtyckich plaż zaprosimy Was już wkrótce.

00_CzB_logo_v3

O projekcie

CZYSTY BAŁTYK

Kolejnym rejonem, który uprzątniemy i gdzie będziemy edukować uczestników są polskie plaże i tereny nadmorskie. Zapraszamy na Czysty Bałtyk 2021!

Woda zajmuje 71% powierzchni naszej planety, a 96% tej wartości to morza i oceany. W każdej minucie trafia do nich równowartość ciężarówki pełnej odpadów. Na początku drogi, którą odbywają te śmieci, zawsze jest dłoń człowieka. Większość z nich to plastik. Niemal jedną dziesiątą odpadów znajdywanych na plażach stanowią z kolei niedopałki papierosów. Wszystkie zagrażają podwodnemu życiu oraz ekosystemom, od których zależy równowaga na naszej planecie. A tę mamy tylko jedną!

Stowarzyszenie Czysta Polska wraz ze swoimi wolontariuszami od dziesięciu lat sprząta najwyższe polskie góry w ramach akcji „Czyste Tatry”. Usunięcie odpadów ze szlaków to jednak tylko cel pośredni. Tym najważniejszym jest edukacja i zmiana szkodliwych przyzwyczajeń. Dlatego w 2021 roku, stowarzyszenie postanowiło poszerzyć swoje działania na inne obszary Polski. Wraz z trzema partnerami: UNGC, Biedronką i firmą Garnier otworzyliśmy nowy rozdział pod hasłem #CzystaPolska #odTatrPoBałtyk.

„Czysty Bałtyk” ma za zadanie przenieść idee i wartości propagowane od dziesięciu lat pod Tatrami na północ kraju. Zwrócić uwagę na problem śmiecenia, segregacji i recyklingu. Dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i pokazać pozytywne wzory zachowań. Wydarzeniu towarzyszyć będzie część konferencyjna, podczas której eksperci będą dyskutować oraz szukać rozwiązań dla różnorodnych problemów, które zagrażają morskim ekosystemom. Zarówno wielkie sprzątanie, jak i panel dyskusyjno-naukowy zaplanowano 28 sierpnia.

NASI PARTNERZY

Czysty Bałtyk

Dzięki połączeniu sił z United Nations Global Compact Network Poland i dwoma strategicznymi partnerami po raz pierwszy odbędzie się akcja Czysty Bałtyk. Jednak wspiera nas więcej firm, które mają na uwadze dobro natury i rozumieją, jak ważna jest dbałość o środowisko.

Partnerzy strategiczni projektu Czysty Bałtyk
STRIPE_9_BIEDRONKA
STRIPE_8_GARNIER
STRIPE_5_GLOBAL-COMPACT
PARTNERZY PROJEKTU CZYSTY BAŁTYK

AMBASADORZY

CZYSTY BAŁTYK

Podobnie jak w Tatrach – wielkie sprzątanie bałtyckich plaż nie może odbyć się bez ambasadorów. Ich rola jest niezwykle istotna, ponieważ aktorzy, sportowcy, muzycy, twórcy internetowi czy osobowości telewizyjne cieszą się dużym autorytetem. Potrafią dotrzeć do swoich fanów i otwierać im oczy na ważne dla nas wszystkich sprawy. Dzięki nim, pozytywny przekaz i wiedza w jaki sposób każdy z nas może zadbać o przyszłość Ziemi, płynie do stale rosnącej grupy odbiorców.

Przewiń do góry