Nauczmy Polaków jak nie śmiecić

Stowarzyszenie Czysta Polska

Kim jesteśmy?

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Czysta Polska powstało w 2012 roku, by popularyzować ideę ochrony środowiska naturalnego oraz edukować społeczeństwo w zakresie ekologii. Podejmujemy inicjatywy i projekty mające na celu ochronę cennych przyrodniczo obszarów oraz wspieramy i realizujemy przedsięwzięcia związane z gospodarką odpadami. Jesteśmy organizatorem projektu Czyste Tatry, w ramach którego tysiące wolontariuszy wyruszają co roku na górskie szlaki, by popularyzować w społeczeństwie ideę nie śmiecenia i dbania o nasze wspólne otoczenie.

Skupiamy wokół siebie prawdziwych pasjonatów proekologicznego stylu życia, miłośników gór oraz innych zakątków Polski, dla których rozwój naszego Stowarzyszenia jest ściśle związany z ochroną naturalnego środowiska i niezwykłej przyrody.

Zarząd

Prezydium Stowarzyszenia składa się z pięciu osób, a funkcję Prezesa Zarządu pełni Maciej Marculanis, Prezesem Honorowym jest Rafał Sonik – założyciel Stowarzyszenia, przedsiębiorca, kierowca rajdowy, twórca i pierwszy ambasador projektu Czyste Tatry.

Walne Zgromadzenie Członków

Najważniejszy organ Stowarzyszenia tworzą jednak jego Członkowie, którzy podczas walnych zebrań w drodze głosowania decydują o kluczowych dla organizacji kwestiach. Jeśli chcesz uzyskać status Członka Stowarzyszenia Czysta Polska, zapoznaj się ze szczegółami dokumentu:

STATUT STOWARZYSZENIA

Komisja Rewizyjna

Działalność Stowarzyszenia pod względem prawnym i finansowym nadzoruje trzech członków Komisji Rewizyjnej.

Przewiń do góry