Czyste Tatry ekoMałopolska

Zakończyliśmy 12. edycję projektu Czyste Tatry ekoMałopolska! Dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie i zapraszamy już za rok.

Czyste Tatry

Pod względem ilości produkowanych śmieci na obywatela Polska jest w niechlubnej europejskiej czołówce, a mniej niż 40% naszych odpadów podlega recyklingowi. Choć na przestrzeni kilkunastu lat zrobiliśmy ogromny postęp, wciąż mamy problem z właściwą segregacją i składowaniem śmieci, które często trafiają na dzikie wysypiska. Także w lasach i innych obszarach przyrodniczych, gdzie stwarzają zagrożenie dla ptaków i zwierząt. Celem projektu Czyste Tatry jest zmiana naszych nawyków i uwrażliwianie społeczeństwa na kwestie dbałości o środowisko i właściwą segregację odpadów.

Czyste Tatry, sprzątanie, Stowarzyszenie Czysta Polska

Od dwunastu prowadzimy projekt Czyste Tatry. Inicjatywa z roku na rok ściąga coraz większe grono miłośników gór i ekologii, którzy razem z nami wyruszają na szlaki, by uwolnić je od odpadów. Wspólne sprzątanie Tatr jest zwieńczeniem całorocznych starań Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz naszego Stowarzyszenia, promującego szanowanie środowiska i poszerzanie świadomości ekologicznej. Efekt? Z każdym rokiem na szlakach zbieramy coraz mniej śmieci.

Przez ponad dekadę stworzyliśmy zjawisko społeczne, angażujące coraz więcej osób wrażliwych na piękno przyrody. Wspólne sprzątanie naszych największych gór stało się punktem wyjścia do zwrócenia uwagi na problem zanieczyszczeń i szerzenia idei ochrony środowiska. Tegoroczna edycja zainauguruje sezon wakacyjny. Odbędzie się 30 czerwca - 1 lipca na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem i znów przypomni, że tylko od nas zależy jak długo będziemy mogli się cieszyć piękną, wolną od śmieci przyrodą.

tatry grafika
Czyste Tatry, Stowarzyszenie Czysta Polska
EDYCJI
KG ZEBRANYCH ŚMIECI
SPRZĄTANYCH CO ROKU SZLAKÓW
WOLONTARIUSZY

Ambasadorzy

Każdego roku w projekt Czyste Tatry angażują się osoby znane i lubiane, które łączy miłość do gór i dbanie o środowisko naturalne. Aktorzy, sportowcy, muzycy oraz osobowości telewizyjne aktywnie wspierają inicjatywę, a także wraz z wolontariuszami wyruszają na tatrzańskie szlaki. Dzięki ich pomocy docieramy do coraz większej grupy osób i jeszcze skuteczniej dbamy o to, by nasze góry pozostały niezmiennie piękne i czyste.

Dołącz do nas!

Zostań Wolontariuszką, Wolontariuszem

Jeśli chcesz pomóc nam sprzątać Polskę napisz do nas: wolontariusze@czystapolska.org.pl

sprzątanie, Stowarzyszenie Czysta Polska

Nasi Partnerzy

Wspierają nas firmy i organizacje, dla których wartości związane z dbałością o środowisko naturalne są niezwykle cenne.
Ufamy sobie i wierzymy, że razem możemy więcej.

Dziękujemy!

logo ekoMałopolska
logo McD slider
rekopol-czysty-baltyk
InPost logotypy na stronę Czytej Polski
STRIPE_9_BIEDRONKA
logotyp Henkel slider
logo Radisson na Czyste Tatry
Soda stream logo

Patroni

logo TPN slider
logo Zakopane slider
starostwo tatrzańskie logo czyste tatry
PKL logo czyste Tatry
Muzeum logotyp na stronę Czystej Polski(1)

Partnerzy medialni

logotyp GetHero slider
RMF logotyp na stronę Czystej Polski
logotyp na stronę Czystej Polski

Partner techniczny:

logotyp na stronę Czystej Polski(1)
Scroll to Top