czysty bałtyk png

Trzecia edycja projektu Czysty Bałtyk już za nami! Po dwóch latach proekologicznych działań w Trójmieście odwiedziliśmy Świnoujście, by i tam zostawić #DobryŚlad!

Miejmy wpływ Stowarzyszenie Czysta Polska
Czysty Bałtyk, Stowarzyszenie Czysta Polska

Miejmy wpływ!
Razem zadbajmy o czysty Bałtyk

Już 19 sierpnia odbędzie się trzecia edycja projektu Czysty Bałtyk. Na plaży w Świnoujściu (u wylotu Alei Interferie) powstanie nasze wyjątkowe miasteczko ekologiczne. Na miejscu na wszystkich czeka masa atrakcji, edukacji oraz koncert. Tego dnia wspólnie zadbamy też by plaże zostały po nas naturalnie czyste!

czysty bałtyk png

Pod hasłem #MIEJMYWPŁYW  przeprowadzona zostanie tegoroczna edycja Czystego Bałtyku. Przez dwa poprzednie lata gościliśmy na Półwyspie Helskim oraz w Zatoce Gdańskiej. W sumie ponad 3000 wolontariuszy usunęło z plaż i przybrzeżnych terenów zielonych ponad dwie tony odpadów. Tak jak i w Gdańsku, tak teraz w Świnoujściu sercem naszego wydarzenia będzie miasteczko. Planujemy w nim szereg atrakcji przygotowanych przez nas oraz naszych wyjątkowych partnerów.

Dawkę edukacji, zabawy i konkursów z nagrodami zapewnią m.in. Biedronka, Coca-Cola, Henkel, OLX oraz Rekopol. W działaniach edukacyjnych i logistycznych wspierają nas także Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Świnoujście, 4F oraz Hotel Trzy Wyspy. Tradycją na naszych eventach jest również wyjątkowa śmieciarka Miecia, czyli wyjątkowy projekt edukacyjny, w którym najmłodsi dowiedzą się absolutnie wszystkiego nt. właściwej segregacji czy recyklingu plastiku, który właściwie zutylizowany dostaje drugie życie. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w ekologicznej ścieżce edukacyjnej – zbierając kolejno stempelki w punktach otrzymają na koniec eko nagrody. Zwieńczeniem dnia będzie koncert Oskara Cymsa! (obserwujcie naszego Facebook'a po więcej szczegółów!)

Jak zawsze towarzyszyć nam będą ambasadorzy i influencerzy, z którymi będzie się można spotkać i wspólnie wyruszyć na sprzątanie plaż. Dla wszystkich chętnych do działania przygotowaliśmy 1500 pakietów złożonych z wyjątkowych koszulek, workoplecaków 100% rPET, rękawiczek i worków na śmieci. Chcemy pokazać, że razem mamy wpływ na nasze otoczenie i że stan środowiska naturalnego nie jest nam obojętny. Dołącz do nas!

Zamknęliśmy już rejestrację online, ale możesz jeszcze dołączyć rejestrując się w jednym z 5 punktów rejestracyjnych w Świnoujściu.

Czysty Bałtyk, Stowarzyszenie Czysta Polska
Czysty Bałtyk, Stowarzyszenie Czysta Polska
EDYCJE
KG ZEBRANYCH ŚMIECI
WOLONTARIUSZY

Nasi Partnerzy

Wspierają nas firmy i organizacje, dla których wartości związane z dbałością o środowisko naturalne są niezwykle cenne.
Ufamy sobie i wierzymy, że razem możemy więcej.

Dziękujemy!

Partner Strategiczny

STRIPE_9_BIEDRONKA

Partner Główny

coca cola logotyp

Partnerzy wspierający

rekopol czysty bałtyk
logotyp-Henkel-slider
logotyp-GetHero-slider
Logo Świnoujście
Logo osir wyspiarz
hotel trzy wyspy
Ciag_z_EFRR_poziom_kolor.pdf(1)

Partnerzy medialni

logotyp na stronę Czystej Polski
RMF logotyp na stronę Czystej Polski

Partner techniczny:

logotyp-na-strone-Czystej-Polski1
Dołącz do nas!

Zostań Wolontariuszką, Wolontariuszem

Chcesz pracować przy projektach Stowarzyszenia jako Wolontariusz? Napisz do nas: wolontariusze@czystapolska.org.pl.

ambasadorzy, sprzątanie, Stowarzyszenie Czysta Polska
Scroll to Top