Czyste Tatry – EkoMeetUp:
internetowi herosi znów na szlaku

Już dziesiąty rok z rzędu wolontariusze Czystych Tatr wyjdą na szlaki, by pokazać, że śmiecenie w naturze to obciach. Projekt, który stawia sobie za cel przede wszystkim edukację i zmianę świadomości społecznej, zwraca uwagę na różne aspekty problemu. Po raz czwarty angażuje do działania najpopularniejszych twórców internetowych. Rezigiusz, Palion, N3jxiom, Yoshi i wielu innych znów będą z nami w ramach czwartego EkoMeetUp.

Czyste Tatry Eko Meet Up (1)

Papierki po batonikach i żywności, plastikowe butelki, puszki, niedopałki papierosów, opakowania foliowe i wszelkiego rodzaju śmieci. Dla takich "atrakcji" nie ma miejsca w górach i w ogóle w przyrodzie. Dlatego od dziesięciu lat Stowarzyszenie Czysta Polska działa ramię w ramię z Tatrzańskim Parkiem Narodowym i organizuje projekt Czyste Tatry. W tym roku po raz dziesiąty spotkamy się w górach i po raz czwarty będziemy mieć wsparcie, jakim nie może pochwalić się żadna inicjatywa ekologiczna w Polsce.

- GetHero angażuje się w projekt Czyste Tatry od lat, zarówno jako partner, jak i organizator EkoMeetUp. Nasi wolontariusze przyjeżdżają na finał Czystych Tatr prywatnie, bo wszyscy czujemy taką potrzebę. Czyste Tatry zawsze były pewnym symbolem. Sprzątamy górskie szlaki, ale chodzi nam o to, żeby sprzątać po sobie wszędzie, nie tylko w Tatrach. Takie inicjatywy inspirują, dlatego dobrze być ich częścią. Najbardziej cieszy mnie fakt zaangażowania młodzieży, która łapie za worki i idzie w góry - wśród nich pojawiają się popularni twórcy internetowi, którzy wykorzystują zasięgi w dobrej sprawie - tłumaczy nam Alicja Stefaniak, operations director w GetHero - agencji influencer marketingu, która współpracuje z najpopularniejszymi youtuberami w kraju.

Znani i lubiani twórcy internetowi po raz pierwszy pojawili się w Tatrach w 2018 roku, by dać dobry przykład. Jak zawsze podczas EkoMeetUpu ich śladem podążały rzesze fanów. Krok po kroku, papierek po papierku, góry zostały posprzątane, a pierwsza odsłona EkoMeetUpu cieszyła się wielką popularnością.

- Spacerowanie po górach jest przyjemne, ale jeszcze przyjemniej przemierzać czyste szlaki. Dlatego razem z twórcami wzięliśmy sprawy w swoje ręce – dosłownie! Czyste Tatry to właśnie nasza wspólna sprawa. Obecnie influencerzy to nie tylko wielkie kampanie mediowe i współpraca z markami. To również zaangażowanie w tematy społeczne i ekologiczne, które dzięki swoim zasięgom docierają do znacznie szerszego grona odbiorców – podkreśliła Agata Węckowska z GetHero.

Nie inaczej ma być w tym roku, bo najpopularniejsi twórcy internetowi znów posłuchali tatrzańskiego wezwania. Na szlaki wyjdą m.in. Rezigiusz, Palion, N3jxiom, czy Yoshi. - Od wielu lat jeżdżę na Czyste Tatry, jestem ich ambasadorem i w tym roku zgarniam całą bandę. Spotkajmy się na szlaku, chcę tam zobaczyć wasze mordki! - zaprasza Rezi.  Zatem do zobaczenia 31 lipca w Zakopanem. 10. finał projektu Czyste Tatry przed nami.

Scroll to Top