Czyste Tatry ekoMałopolska ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego

Dwunasta edycja wielkiego ekologicznego projektu – Czystych Tatr po raz kolejny odbędzie się ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. W pierwszy dzień lipca, na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem oraz na tatrzańskich szlakach kilka tysięcy wolontariuszy pokaże w jaki sposób należy dbać o środowisko naturalne.

Czyste Tatry ekoMałopolska

Czyste Tatry ekoMałopolska jak co roku stawia sobie za cel nie tyle posprzątanie naszych najwyższych gór, ale przede wszystkim edukację. Odbywa się ona zarówno w miasteczku ekologicznym poprzez warsztaty, prelekcje, spotkania z ekspertami, czy nawet zabawy dla najmłodszych, jak i sobotnie porządkowanie szlaków. Tysiące wolontariuszy dają w ten sposób przykład dbałości o naturę i najbliższe otoczenie.

Misja edukacyjna jest niezwykle istotna zarówno dla Stowarzyszenia Czysta Polska, jak i dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, które od lat prowadzi swój sztandarowy projekt „ekoMałopolska”, podejmując liczne działania na rzecz środowiska, jak i wspierając wartościowe inicjatywy.

- Czyste Tatry to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz Małopolski, Zakopanego oraz miłośników Tatr, dla których działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego jest istotną wartością. Wydarzenie to doskonale wpisuje się w działania prośrodowiskowe Województwa Małopolskiego oraz projektu EkoMałopolska. Województwo Małopolskie jest niekwestionowanym liderem w zakresie edukacji i promocji postaw ekologicznych, czego przykładem może być może m.in. zakończona w kwietniu akcja „Posprzątaj z Nami Małopolskę", która już kolejny raz skupiła wokół idei ochrony środowiska tysiące Małopolan, którzy ruszyli wiosną do sprzątania terenów zielonych naszego regionu. – powiedział marszałek Józef Gawron.

- W tym roku już po raz dwunasty tysiące wolontariuszy wyruszy na tatrzańskie szlaki dając przykład innym i pokazując, jak ważne jest wspólne dbanie o środowisko naturalne. To idea bliska naszemu myśleniu o ekologii. Dlatego w tym roku Zarząd Województwa Małopolskiego postanowił nie tylko zaangażować się z projekt Czyste Tatry, ale również stać się patronem tytularnym tego największego ekologicznego projektu w Polsce – podkreślił marszałek.

Czyste Tatry ekoMałopolska odbędą w dniach 30 czerwca – 1 lipca. Bazą wydarzenia, jak zawsze będzie miasteczko ekologiczne na Górnej Równi Krupowej. Wkrótce szczegóły programu tegorocznej edycji!

Scroll to Top