CZYSTE TATRY

Za nami 10. edycja projektu „Czyste Tatry”.
Widzimy się za rok!

czyste tatry png pion

O projekcie

CZYSTE TATRY

Pod względem ilości produkowanych śmieci na obywatela jesteśmy w niechlubnej europejskiej czołówce, a mniej niż 40% naszych odpadów podlega recyklingowi. Choć na przestrzeni kilkunastu lat zrobiliśmy ogromny postęp, wciąż mamy problem z segregacją i składowaniem śmieci, które często trafiają na dzikie wysypiska. Także w lasach i innych obszarach przyrodniczych, gdzie stwarzają zagrożenie dla ptaków i zwierząt.

Od dziesięciu lat Stowarzyszenie Czysta Polska prowadzi projekt Czyste Tatry. Inicjatywa z roku na rok ściąga coraz większe grono miłośników gór, którzy razem wyruszają na szlaki, by uwolnić je od odpadów. Wspólne sprzątanie Tatr jest zwieńczeniem całorocznych starań Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz naszego Stowarzyszenia, promującego szanowanie środowiska i poszerzanie świadomości ekologicznej. Efekt? Z każdym rokiem na szlakach znajduje się coraz mniej śmieci.

Przez te lata stworzyliśmy zjawisko społeczne, angażujące coraz więcej osób wrażliwych na piękno przyrody. Wspólne sprzątanie naszych największych gór stało się punktem wyjścia do zwrócenia uwagi na problem zanieczyszczeń i szerzenia idei ochrony środowiska. Tegoroczna edycja, odbywająca się w samym środku sezonu wakacyjnego - 31 lipca w Zakopanem, znów przypomni, że tylko od nas zależy jak długo będziemy mogli się cieszyć piękną, wolną od śmieci przyrodą.

EDYCJI
KG ZEBRANYCH ŚMIECI
SPRZĄTANYCH CO ROKU SZLAKÓW
WOLONTARIUSZY

PARTNERZY PROJEKTU CZYSTE TATRY

Czysta Polska

Wspierają nas firmy i organizacje, dla których wartości związane z dbałością o środowisko naturalne są niezwykle cenne. Ufamy sobie i wierzymy, że razem możemy więcej. Dziękujemy!

Studio Czysta Polska

CZYSTE TATRY

Wolontariusze Czystych Tatr od dziesięciu lat, nieprzerwanie wracają do Zakopanego, by posprzątać swoje ukochane góry i dać przykład innym. Nie zatrzymały ich upały, deszcze, a nawet trudna sytuacja pandemii, z którą musieliśmy sobie radzić po raz pierwszy w 2020 roku. Podczas jubileuszowej edycji akcji, organizatorzy nauczeni doświadczeniem przygotowali bezpieczne i zgodne z obostrzeniami wydarzenie. Co więcej zapewnili również całodzienną transmisję ze Studia Czysta Polska dla wszystkich, którzy nie będą mogli osobiście dołączyć do wielkiego sprzątania.

Do Studia Czysta Polska zawitają partnerzy, ambasadorzy, wolontariusze, specjaliści ds. środowiska oraz organizatorzy. Pojawią się materiały edukacyjne, rozmowy z ekspertami oraz oczywiście bieżąca relacja ze sprzątania szlaków.

Streaming jest elementem strategii działania Stowarzyszenia Czysta Polska, którego misją jest przede wszystkim zmienianie świadomości ekologicznej Polaków.

AMBASADORZY

CZYSTE TATRY

Każdego roku w projekt Czyste Tatry angażują się osoby znane i lubiane, które łączy miłość do gór i dbanie o środowisko naturalne. Aktorzy, sportowcy, muzycy oraz osobowości telewizyjne aktywnie wspierają inicjatywę, a także wraz z wolontariuszami wyruszają na tatrzańskie szlaki. Dzięki ich pomocy docieramy do coraz większej grupy osób i jeszcze skuteczniej dbamy o to, by nasze góry pozostały niezmiennie piękne i czyste.

Przewiń do góry