Stowarzyszenie Czysta Polska, jest organizatorem projektu „Czyste Tatry”.

Cele stowarzyszenia to podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska.

Wolontariusze:
+48 601 810 933
wolontariusze@czystapolska.org.pl

  /  Ekologia   /  Czyste Tatry ekoMałopolska 2019

Czyste Tatry ekoMałopolska 2019

Stowarzyszenie Czysta Polska i Województwo Małopolskie łączą siły, aby w jeszcze większym stopniu przyczyniać się do poprawy jakości stanu środowiska naturalnego w regionie.

 

Małopolska została głównym partnerem wydarzenia, a jego tegoroczna edycja, zaplanowana na 26 i 27 lipca, odbędzie się pod hasłem Czyste Tatry ekoMałopolska 2019, nawiązującym do uruchomionego przez województwo programu nakierowanego na ochronę środowiska i edukację ekologiczną. Proponuje on działania we wszystkich najważniejszych dziedzinach, jak m.in. poprawa jakości powietrza, zapobieganie zmianom klimatycznym, właściwa gospodarka odpadami oraz ochrona przyrody i krajobrazu. Do każdego z tych obszarów przygotowywane są konkretne propozycje i rozwiązania.

Poprzez program ekoMałopolska, zachęcamy mieszkańców do działań proekologicznych, dzielimy się ekspercką wiedzą i podkreślamy, jak ważne jest dbanie o nasze naturalne środowisko. Zależy nam, by świadomość na temat zagrożeń związanych z zanieczyszczeniami była coraz większa, a mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w dbaniu o najbliższe otoczenie. Czyste Tatry realizują te zadania już od ośmiu lat. Łącząc wspólne siły, jesteśmy przekonani, że uda nam się osiągnąć zamierzone cele z jeszcze lepszym efektem – mówi Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

 

W ich realizacji ponownie pomogą także znani youtuberzy, w ramach spotkania Małopolska Eko MeetUp. Na Dolnej Równi Krupowej spotkać będzie można m.in. Rezigiusza oraz innych popularnych internetowych twórców.

Print Friendly, PDF & Email

You don't have permission to register