Stowarzyszenie Czysta Polska, jest organizatorem projektu „Czyste Tatry”.

Cele stowarzyszenia to podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska.

Wolontariusze:
+48 601 810 933
wolontariusze@czystapolska.org.pl

  /  Ekologia   /  Konkurs na EKO RZEŹBĘ

Konkurs na EKO RZEŹBĘ

Rozwijamy wrażliwość ekologiczną najmłodszych! Stowarzyszenie Czysta Polska wraz z Partnerami zaprasza Przedszkola, Szkoły Podstawowe i III klasy Gimnazjum na terenie gminy Zakopane do konkursu na EKO RZEŹBĘ wykonaną z surowców wtórnych, podlegających recyklingowi.

 

Celem konkursu jest edukowanie dzieci w zakresie zwiększania świadomości ekologicznej oraz szerzenie i rozpowszechnianie wiedzy na temat ochrony środowiska.

WAŻNE DATY:

10 – 31 maja            Przyjmowanie zgłoszeń

4 – 5 czerwca         Przyjmowanie Prac Konkursowych

14 czerwca             Wyniki Konkursu

27 lipca                   Wręczenie nagród podczas Finału Czystych Tatr 2019!

EKO RZEŹBA

Przygotowana praca z użyciem dowolnej techniki plastycznej, nie może przekraczać wymiarów 120 cm wysokości x 120 cm szerokości.  Uruchomcie wyobraźnię, bo docenimy kreatywność i oryginalność pomysłów oraz ich twórcze wykonanie, a także tytuł bądź hasło, które będzie promowało ekologiczne postawy.

NAGRODY

W każdej z trzech kategorii wiekowych: Maluch” – przedszkola, „Junior” – klasy szkół podstawowych I-III, „Senior” – klasy szkół podstawowych IV-VI oraz gimnazjum, na zwycięskie drużyny czekają atrakcyjne nagrody.

 

miejsce 1: Voucher o wartości 1500 zł na zakup sprzętu lub materiałów edukacyjnych dla klasy

 

miejsce 2: Wycieczka przyrodnicza z przewodnikiem tatrzańskim – pracownikiem TPN (trasa uzależniona od warunków pogodowych) oraz przejazd koleją liniową na Kasprowy Wierch

 

miejsce 3: Wycieczka przyrodnicza z przewodnikiem tatrzańskim – pracownikiem TPN do Doliny Kościeliskiej i ognisko na Polanie Rogoźniczańskiej

DOKUMENTY

FUNDATORZY NAGRÓD:

ORGANIZATORZY KONKURSU:

EKO RZEŹBA przyjazna środowisku

 

Budowanie świadomości ekologicznej to proces, który warto inicjować od najmłodszych lat. Dlatego Stowarzyszenie Czysta Polska wraz z marką Jan Niezbędny, Urzędem Miasta w Zakopanem, Tatrzańskim Parkiem Narodowym, Polskimi Kolejami Linowymi ogłasza konkurs plastyczny na EKO RZEŹBĘ, wykonaną z surowców wtórnych, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej z Zakopanego.  

 

Ponowne wykorzystanie surowców ma ogromny wpływ na środowisko naturalne. Dzięki recyklingowi oszczędzamy energię i zasoby potrzebne do wytworzenia przedmiotów, ograniczamy ilość składowanych odpadów, a także zapobiegamy wprowadzeniu w obieg kolejnych partii materiałów. Przetwarzanie zużytych przedmiotów może być też inspiracją dla artystów czy projektantów mody. Tym razem twórcze wyzwanie postanowiliśmy postawić przed dziećmi.

 

Konkurs plastyczny na EKO RZEŹBĘ ma na celu rozwijanie wrażliwości ekologicznej oraz zwrócenie uwagi na problem śmieci w Tatrach.  Aby wprowadzić przedszkolaki i uczniów w zagadnienia związane z odpadami, przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego odwiedzą w maju zakopiańskie placówki oświatowe, aby podczas krótkich wykładów opowiedzieć o zagrożeniach związanych z nadmierną produkcją śmieci, sposobach ich ograniczania oraz zasadach prawidłowej segregacji.

 

Rywalizacja będzie przebiegała w trzech kategoriach wiekowych, a na zwycięskie drużyny czekają atrakcyjne nagrody. Fundatorem nagrody głównej jest marka Jan Niezbędny, lider na rynku artykułów gospodarstwa domowego, która współpracuje ze Stowarzyszeniem Czysta Polska od wielu lat. – Z radością wspieramy wszystkie projekty, promujące ochronę środowiska naturalnego. Tworzenie EKO RZEŹBY to świetny przykład kreatywnego zadania konkursowego, które łączy wspólną zabawę i pracę w grupie z dyskusją na temat recyklingu odpadów – podkreśla Mieszko Miazga, przedstawiciel marki Jan Niezbędny.

 

Pomysł aktywnie wspierają także lokalne władze. – Wierzymy, że proekologiczne inicjatywy organizowane wśród mieszkańców naszego miasta i okolic są doskonałą okazją do tego, by dawać dobry przykład turystom i razem z nimi dbać o niepowtarzalny krajobraz Tatr – mówi Aneta Zwijacz – Kozica, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zakopane

 

Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia!

Print Friendly, PDF & Email

You don't have permission to register