Stowarzyszenie Czysta Polska, jest organizatorem projektu „Czyste Tatry”.

Cele stowarzyszenia to podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska.

Wolontariusze:
+48 601 810 933
wolontariusze@czystapolska.org.pl

  /  Ekologia   /  Sprzątamy po raz ósmy

Sprzątamy po raz ósmy

Pomiędzy 28 a 30 czerwca spotkamy się już po raz ósmy na Równi Krupowej w Zakopanem, by razem wyjść na tatrzańskie szlaki i oczyścić je ze śmieci. Nasza moc leży jednak nie w sprzątaniu, ale w przykładzie, który damy innym. Bo nie słowa i argumentacja, ale tylko nasze działania mogą zmienić nastawienie innych turystów oraz ludzi wokół nas.

Problem śmiecenia, ale też produkcji śmieci jest problemem globalnym, o którym trzeba mówić i przypominać. A jak lepiej wpłynąć na niewłaściwe nawyki, niż obrazującym przykładem naszego polskiego salonu? Części naszego domu, do którego zapraszamy gości, z którego jesteśmy dumni i chcemy go kontemplować, ciesząc oko „wystrojem”? Jeśli zmienimy nawyki turystów w Tatrach, być może powstrzymamy ich również od śmiecenia we własnym otoczeniu. Właśnie to stanowi podstawową misję naszej inicjatywy. Chcemy mieć realny wpływ na poprawę stanu naszego otoczenia – na łonie natury, ale i w miastach oraz wsiach.

Co roku udowadniacie nam, że warto działać. W 2018 pracowało z nami ponad 7000 wolontariuszy! To onieśmielająca liczba. Więcej osób możemy już nie zmieścić na szlakach, więc jest to sygnał, że trzeba iść dalej. Rozwijać skrzydła i przenosić naszą inicjatywę w inne rejony Polski, tak jak robiliśmy to nad morzem, czy już cyklicznie w Beskidach.

Zanim jednak rozszerzymy projekt zapraszamy Was po raz kolejny w Tatry. W ostatni weekend czerwca tradycyjnie już będziemy sprzątać, bawić się, zawiązywać przyjaźnie i edukować się w temacie ochrony środowiska i wyzwań, jakie stoją przed współczesnym człowiekiem.

Bądźcie na bieżąco z aktualnościami na stronie i w mediach społecznościowych.
I rezerwujcie czas w czerwcu!

Print Friendly, PDF & Email

You don't have permission to register