Łeba_17

Za nami tegoroczne sprzątanie w Łebie w ramach Barefoot Projekt Czysta Plaża – inicjatywy na rzecz plaż przyjaznych bosym stopom. O czystość plaży zadbała rekordowa liczba wolontariuszy. Było ich aż 300 i zebrali 124 kg śmieci!

Przedstawiciele projektu ruszyli w Polskę i porywają tysiące wolontariuszy do wspólnej akcji sprzątania plaż miejskich oraz nadmorskich, tak aby można było przejść się po nich bezpiecznie bosą stopą. W tym roku, akcję w Łebie wsparł także Urząd Miasta. Do akcji dołączył m.in. Piotr Krupiński, Zastępca Burmistrza Miasta Łeba.

Władze miasta od wielu lat borykają się z problemem zaśmiecenia plaży. Prowadzone są liczne zabiegi pielęgnacyjne mające na celu utrzymanie czystości na plaży. Mimo to, plażę regularnie zanieczyszczają tłumy turystów, pozostawiając po sobie puszki, butelki, foliowe torebki i niedopałki po papierosach.

– Wszystkie nakłady, które ponosimy na utrzymanie plaży są naprawdę ogromne, ale i tak nie są wystarczające. Liczymy na to, że tego typu akcje, wspólna edukacja i wspólny wysiłek spowodują, że osoby śmiecące zaczną się wstydzić swojego zachowania i będą robili to, co należy. Chętnie włączamy się do takich akcji, bo to jest ważne nie tylko dla nas Łebian, ale przede wszystkim dla turystów – bo to oni z plaży korzystają najczęściej – wyjaśnia Piotr Krupiński, Zastępca Burmistrza Miasta Łeba.

Barefoot Projekt Czysta Plaża to nie tylko akcja ekologiczna, ale jak zwykle – również świetna zabawa. Na wszystkich wolontariuszy, którzy przyłączyli się do akcji w Łebie, czekały gry oraz konkursy.

Partnerzy:
Sponsorzy:
Patroni honorowi: