Dołączcie do nas i pomóżcie polskim plażom miejskim powrócić do ich naturalnego stanu! Już 16 lipca w Poznaniu odbędzie się Barefoot Projekt Czysta Plaża! Jest to międzynarodowy projekt, który w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia! Przyłóż stopę do projektu i pokaż innym jak łatwo dbać o środowisko, tak by spacerować po plaży bosą stopą!
Wszystkich chętnych, którzy chcą nie tylko spędzić dobrze czas, ale także zrobić coś ważnego zapraszamy 16 lipca do KontenerArt przy ul. Ewangelickiej w Poznaniu, o godz. 12.00. Każdy może dołączyć, wystarczy wejść na stronę www.czystapolska.org.pl i zarejestrować się lub przyjść do namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska.
Barefoot Projekt Czysta Plaża wspiera wszystkie plaże! Chcemy sprzątnąć nie tylko plaże nadmorskie, ale również miejskie. Dlatego właśnie w tę sobotę pojawimy się w Poznaniu! – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża. Plaże miejskie cieszą się wielką popularnością latem, lecz ma to również swoją ciemną stronę, pod postacią odpadków pozostawianych każdego dnia na piasku. Chcemy temu zapobiec i sprawić aby można było przejść się bosą stopą plażą miejską w każdym mieście! Dołączcie do nas!
Naszym marzeniem jest to, żeby wszystkie plaże były tak czyste, aby można było chodzić po nich bosą stopą. Barefoot Projekt Czysta Plaża to edukacja i pokazanie Polakom, że zabieranie ze sobą śmieci to nic trudnego, a może wiele zmienić.
Dzięki Barefoot Projekt Czysta Plaża możemy pokazać jakie korzyści niesie za sobą sprzątniecie okolicy w której żyjemy i jak niewiele wysiłku w rzeczywistości to od nas wymaga. Jest to również idealna okazja aby zorganizować spotkanie z przyjaciółmi, tak by wspólnie poradzić sobie z problemem zaśmieconych plaż! Sprzątanie plaży jest idealnym wstępem do późniejszej imprezy na plaży po której można przejść się bosą stopą razem z naszymi znajomymi!
W tym roku uprzątnęliśmy już górskie szlaki, teraz przyszedł czas na polskie plaże – mówi Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska. Odwiedziliśmy już Gdynię, następnym przystankiem na naszej trasie ku czystej Polsce od Tatr po Bałtyk jest Poznań. Przyłączcie się do nas i pomóżcie sprawić by Poznań stał się jeszcze piękniejszy!
Na wolontariuszy, którzy dołączą do Barefoot Projekt Czysta Plaża będą czekały nie tylko przybory potrzebne do sprzątania jak worki i rękawiczki, ale również gry, zabawy i konkursy ekologiczne.

Bez tytułu
Tydzień temu posprzątaliśmy plażę miejską w Gdyni, dołączyło do nas aż 80 wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami zebrali 58 kg śmieci!
Ostatnim przystankiem na naszej podróży ku czystym plażom będzie:
• 30.07 ŁEBA, Wejście od ul. Leśnej, Costa Dorada, godz. 10.00

Partnerzy:
Sponsorzy:
Patroni honorowi: