foto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.com

Dobre wspomnienia to element każdej udanej imprezy. Tymczasem warszawski poranek wita codziennie masą pustych butelek, zbitego szkła, jednorazowych opakowań i innych „wspomnień” wątpliwej jakości. Dlatego już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji wspólnego sprzątania bulwarów wiślanych w Warszawie w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Barefoot Projekt Czysta Plaża!

Okolice Wisły stały się w ciągu ostatnich kilku lat najpopularniejszym miejscem letniego wypoczynku w plenerze. Niestety, tak duża popularność stołecznych plaż i bulwarów wiąże się z ich nadmiernym zaśmieceniem. Dlatego nad Wisłą rusza kolejna akcja edukacyjna, której celem jest zmiana zachowań warszawiaków w przestrzeni publicznej oraz szerzenie idei odpowiedzialnego wypoczynku.

Inauguracja tegorocznej edycji odbyła się 8 lipca w Gdańsku. O czystość plaży zadbało 111 wolontariuszy, którzy wraz z Filipem Chajzerem i Krzysztofem Jankesem Jankowskim zebrali aż 120 kg śmieci. Następnie, projekt przeniósł się do Łeby, gdzie rekordowa liczba 300 osób uzbierała 124 kg śmieci. Teraz czas na Warszawę! Wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę, 22 lipca na schodki nad Wisłą przy klubie Beach Bar (ul. Wioślarska 6). Startujemy o godz. 13.00.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Czysta Polska, które podejmuje szereg inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz aktywnie przeciwdziała nielegalnemu składowaniu odpadów. Partnerem akcji w stolicy został Zarząd Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy.

– Projekt kierujemy do wszystkich, którym nie jest obojętne dobro warszawskiego wybrzeża. Nasz cel to nie tylko wspólne posprzątanie bulwarów, ale przede wszystkim zmiana obyczajów ludzi przebywających nad Wisłą. Zyska na tym nie tylko przyroda, ale wszyscy miłośnicy wypoczynku w plenerze – informuje Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska.

Na edukacji i sprzątaniu stołecznego nabrzeża się jednak nie kończy. Udział w projekcie to także doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji. Na wolontariuszy, którzy dołączą do akcji, będą czekały – oprócz przyborów do sprzątania, takich jak worki czy rękawiczki – ciekawe konkursy oraz atrakcyjne gadżety. Aby dołączyć do grona wolontariuszy wystarczy wejść na stronę: http://czystapolska.org.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rejestracji można także dokonać w namiocie Stowarzyszenia Czysta Polska w dniu eventu.

Śmieci nad Wisłą to nieustający problem, dlatego na finał tegorocznego projektu wybraliśmy właśnie Warszawę. Chcemy zachęcić jak największą liczbę osób do połączenia letniego wypoczynku z dbałością o czystość otaczającej nas przestrzeni. Na wszystkich, którzy pójdą naszymi śladami czeka wiele kolorowych atrakcji i fantastyczna zabawa – zachęca Marek Nitka, Ambasador Barefoot Projekt Czysta Plaża.

Partnerzy:
Sponsorzy:
Patroni honorowi: