Aż 527 wolontariuszy i tylko 577 kg zebranych śmieci – tak wyglądają wyniki sprzątania polskich plaż z Barefoot Projekt Czysta Plaża 2014.

W tym roku w akcję zaangażowało się jeszcze więcej wolontariuszy niż rok temu. Projekt odwiedził pięć lokalizacji: Hel, Dębki, Sopot, Gdynię

i w sobotę 23 sierpnia również Warszawę. Wolontariusze pozostawili na piasku TYLKO ŚLADY BOSYCH STÓP!
W tym roku akcję wspólnie zorganizowało Stowarzyszenie Czysta Polska oraz Barefoot Projekt Czysta Plaża. Jest to już kolejna akcja inicjowana w ramach projektu. Tegoroczny cykl sprzątań przeprowadzony został w każdą sobotę wakacji. Miniona sobota 23 sierpnia była ostatnim etapem i jednocześnie zakończeniem akcji.

Tegoroczna akcja dobiegła końca. Jesteśmy zadowoleni z wyników. Zaangażowało się znacznie więcej wolontariuszy w porównaniu do roku ubiegłego. Wolontariusze pomogli zrealizować nam cel akcji, jakim jest pozostawienie polskich plaż PRZYJAZNYCH BOSYM STOPOM. – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża.
Warto podkreślić, że zebraliśmy mniej śmieci, co pokazuje, że takie akcje edukacyjne przynoszą efekty. Wspólnie podnieśliśmy świadomość ludzi i pokazaliśmy jak ważne jest dbanie o środowisko, które nas otacza.- Weronika Rychlicka, Stowarzyszenie Czysta Polska.

Każdy kto wziął udział jako wolontariusz na plażach, gdzie była przeprowadzona akcja otrzymał worki i rękawice do sprzątania oraz koszulkę projektu. Akcjom towarzyszyły liczne konkursy ekologiczne i animacje takie jak zabawa w Eko – memory, warsztaty robienia koszyków z papierowych rurek, a także specjalnie przygotowany domek solarny. Wydarzenia były także wsparte udziałem gwiazd X Factor: zespołu Hatbreakers, Filipa Mettlera, Wojciecha Ezzata oraz Mai Hyży.

Partnerzy:
Sponsorzy:
Patroni honorowi:
Patroni medialni: