Rusza kolejna edycja Barefoot Projekt Czysta Plaża, inicjatywy na rzecz plaż przyjaznych bosym stopom. Podczas startu akcji 8 lipca przy gdańskiej Molotece wolontariusze z całej Polski udowodnią, że można połączyć ochronę środowiska z wyjątkową zabawą. Przyłóż swoją stopę do sprzątania plaży wspólnie z Flipem Chajzerem i Krzysztofem Jankowskim Jankesem!

Według danych Gdańskiej Organizacji Turystycznej, w ubiegłorocznym sezonie wakacyjnym blisko 770 tys. osób odwiedziło gdańskie plaże. Niestety, ich popularność wiąże się z nadmierną eksploatacją. Plastikowe butelki, puszki, torebki, kapsle, niedopałki i inne „przykre wspomnienia” po obecności turystów, nie tylko psują przyjemność z wypoczynku, ale przede wszystkim są poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa dzieci, dorosłych, morskich zwierząt oraz ptaków. Jaki jest na to sposób? Nie śmiecić!

Barefoot Projekt Czysta Plaża to inicjatywa mająca na celu edukację ekologiczną i szerzenie idei odpowiedzialnego wypoczynku. Na edukacji i sprzątaniu plaży się jednak nie kończy. Udział w projekcie to także doskonała okazja do wspólnej zabawy i wielu atrakcji czekających na wszystkich wolontariuszy. Planujesz wypoczynek nad Bałtykiem? Dołącz do akcji w Gdańsku i daj dobry przykład innym!

Tegoroczną edycję projektu wspierają Filip Chajzer oraz Jankes. Każdy z nich utworzy własną drużynę wolontariuszy i wyruszy w poszukiwaniu zalegających na plaży odpadków w ramach inicjatywy „Barefoot Beach Rescue Challenge”. Wygra drużyna, która w wyznaczonym czasie zbierze większą ilość śmieci.

Partnerzy:
Sponsorzy:
Patroni honorowi: