Gdynia to ostatnie miasto na wybrzeżu na trasie sprzątania plaż z akcją Barefoot Projekt Czysta Plaża. Tym razem było z nami 119 wolontariuszy, którzy zebrali około 50 kg śmieci. W porównaniu do minionych sprzątań gdyńska plaża jest zdecydowanie jedną z czystszych plaż w Polsce.

Sprzątanie gdyńskiej plaży to finał nadmorskich akcji w ramach tegorocznego projektu.
W poprzednie weekendy wolontariusze wspierali nas także w Helu, Dębkach i Sopocie, gdzie przez kilka godzin oczyszczali wybrzeże z kilogramów śmieci. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno turystów, jak i okolicznych mieszkańców, którzy oprócz udziału w sprzątaniu mogli dowiedzieć się, jak wiele czasu potrzeba, aby pozostawione na plaży odpadki uległy naturalnemu rozkładowi. Podczas gdyńskiej edycji Barefoot Projekt Czysta Plaża zaangażowani byli także najmłodsi plażowicze. Wraz z wolontariuszami został przygotowany i kolorowo ozdobiony, specjalnie wykonany domek solarny, każdy miał okazję zagrać w eko memory oraz spróbowania swoich sił w wielu konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Wolontariusze swoim zaangażowaniem zachęcali wszystkich plażowiczów do nieśmiecenia na plaży. Gdyńska plaża jest jedną z czystszych plaż na wybrzeżu. Dlatego też jednym z celów akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża jest pokazanie dobrych praktyk, wpływanie na zachowanie plażowiczów oraz przede wszystkim pokazanie dobrego przykładu by każdy potrafił zostawić po sobie czysty kawałek plaży i mógł po niej przejść bosą stopą.

W ramach tegorocznej akcji łącznie zebraliśmy prawie 500 kilogramów śmieci. Dzięki naszym działaniom, wiele osób dowiaduje się, że z pozoru niewielkie odpadki mogą stanowić duże zagrożenie, nie tylko dla środowiska, ale także dla zwierząt. Musimy pamiętać, o wyrzucaniu odpadków do ustawionych na plażach koszy na śmieci i reagować na sytuacje, kiedy widzimy, że ktoś tego nie robi. Dzięki wspólnym działaniom polskie plaże będą PRZYJAZNE BOSYM STOPOM nie tylko podczas takich akcji.– mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża.

W tym roku wolontariusze posprzątają jeszcze plażę w Warszawie. 23 sierpnia o godzinie 10.00nad Wisłą obok La Playa Music Bar możesz przyłączyć się w oczyszczanie nadwiślańskich terenów! Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia projektu. Każdy może zostać wolontariuszem, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie Stowarzyszenia Czysta Polska www.czystapolska.org.pl. Zachęcamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu Barefoot Projekt Czysta Plaża na profilu Facebook Stowarzyszenia Czysta Polska: https://www.facebook.com/StowarzyszenieCzystaPolska?fref=ts

Partnerzy:
Sponsorzy:
Patroni honorowi: