Od soboty 20 czerwca, ruszyły w kraju wielkie porządki, do których każdy będzie mógł się przyłączyć w kolejne wakacyjne weekendy. 

Na początek spotkaliśmy się przy Moście Poniatowskiego w warszawskim Temacie Rzeka na konferencji prasowej.Wzięli w nim udział Organizatorzy i Partnerzy Akcji Czyste Tatry: Paweł Petrys – Stowarzyszenie Czysta Polska, Marszałek Województwa P. Marek Sowa – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, P. Krzysztof Trębski – Lasy Państwowe, P. Dagmara Wilk – Ministerstwo Środowiska, P. Dyrektor Katarzyna Siwkowska i Rzecznik Prasowy P. Magdalena Skłodowska – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, P. Kinga Witek  – Dyrektor Marketingu i PR Gemini Park, P. Renata Janus - Jan Niezbędny oraz P. Paulina Krajewska-Grzejszczyk – Organizator Barefoot Projekt Czysta Plaża.

Gościliśmy również Ambasadorów wspierających Czyste Tatry. O swoich sposobach na ekologiczne życie opowiadali : Piotr Cyrwus, Filip Mettler, Mateusz Ligocki, Anita Sokołowska, Andrzej Młynarczyk, Anna Kerth, Mateusz Janicki, Jacob Zaborski i Piotr Szumlas, Katarzyna Moś, Aleksandra Kutz, Robin Szustkowski oraz Magdalena Małochleb – finalistka Miss Polonia, Miss Polonia Województwa Małopolskiego 2014, Miss Polonia Krakowa 2014.

Spotkanie poprowadził Bartosz Węglarczyk, który zaprosił wszystkich uczestników na piewrsze sprzatanie plaży. Na praskim brzegu Wisły – tylko w ciągu dwóch godzin - zebraliśmy 74,5 kg śmieci.

Już wkrótce obie akcje wyruszą w podróż po Polsce. Każdy może dołączyć do grup wolontariuszy, którzy posprzątają Tatry i Bałtyckie plaże. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.czystapolska.org.pl lub przyjść do namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska, który będzie na plażach w dniach wydarzeń.

W 2015′ – od lipca do sierpnia – zapraszamy na:

 AKCJA CZYSTE TATRY

·         03-04.07, ZAKOPANE, Dolna Rówień Krupowa,

http://www.czystetatry.pl/program-akcji

 BAREFOOT PROJEKT CZYSTA PLAŻA

·         11.07 POZNAŃ, Kontener ART , godz. 10.00

·         18.07 SOPOT, Tropikalna Wyspa, wejście na plażę nr 28 , godz. 10.00

·         23.07 DĘBKI, Beach Bar Cooler, wejście na plażę nr 19, godz. 10.00

·         01.08  GDYNIA, Contrast Cafe, godz. 10.00

Tegoroczna Akcja Czyste Tatry będzie ponownie okazją do integracji młodych ludzi i szansą na nowe przyjaźnie zawiązywane w miasteczku namiotowym. Akcji będą towarzyszyć dwudniowe atrakcje: koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, pokazy filmów górskich oraz spotkania i prelekcje ze sportowcami i himalaistami. Staniemy również do bicia Rekordu Polski w budowaniu największej konstrukcji z surowców wtórnych. Na Dolnej Równi Krupowej można będzie wziąć udział w licznych konkursach, odwiedzić stoiska TPN i PTTK oraz uczestniczyć w plażowych grach i zabawach, które zorganizują ambasadorzy marki Barefoot.

 Do zobaczenia :)

Partnerzy:
Sponsorzy:
Patroni honorowi: